Imperial Herbal - ​W tej restauracji jesz dopiero po tym jak przebada Cię… zielarz!

Menu singapurskiej restauracji Imperial Herbal łączy luksus z tradycyjną chińską medycyną. Duży nacisk kładzie się na dania o niskiej zawartości cukru i soli, ale zanim w ogóle zabierzemy się za jedzenie zostaniemy przebadani i zdiagnozowani! 

Restauracja działa od 1988 r. (pierwotnie w rodzinnym hotelu) i jest pierwszą (ale już nie jedyną), która łączy tradycyjną chińską medycynę i jej zalecenia w połączeniu z dietą i serwowanym menu, w którym kładzie się nacisk na dania o niskiej zawartości cukru i soli. 

Przed jedzeniem klient zostaje...przebadany przez zielarza i dopiero po postawieniu diagnozy można pomyśleć o konsumpcji… i to zgodnej z zaleceniami! Taki rytuał to nic innego jak ścisłe przestrzeganie jednej z zasad chińskiej medycyny, która mówi, że jedzenie powinno być zdrowe dla organizmu. 

Jakie potrawy serwuje Imperial Herbal? Osobom  z dolegliwościami układu krążenia zaleca się grilowane skorpiony lub smażone mrówki. Z kolei na dolegliwości układu oddechowego serwuje się  zupę z krokodyla.

Chociaż restauracja ta  raczej nie jest wskazana na miejsce romantycznej kolacji, bo wybrana osoba może od razu poznać nasze zdrowotne niedomagania ;) to przyznacie, że miejsce jest intrygujące?! 

Zainteresowanych tematyką ziołolecznictwa i wykorzystania ziół w kuchni polecamy znakomity poradnik: Zioła - jak zbierać, przetwarzać, stosować


Karol