Jak przyrządzić zielony koktajl? Książki pomogą!

Do wciąż rosnącej popularności zielonych koktajli przyczyniła się w dużej mierze Victoria Boutenko, autorka książki „Zielony eliksir życia”, w której przekonywała, że napoje przygotowane na bazie surowych, zielonych warzyw to znakomita forma zapewnienia odpowiedniej porcji zieleniny w codziennej diecie. A zielenina ta może zdziałać w naszych organizmach wiele dobrego.

Obecnie możemy przebierać w najróżniejszych publikacjach dotyczących zielonych koktajli. Postanowiliśmy je Wam przybliżyć. 

Estetyka i przepisy przede wszystkim

Pod względem szaty graficznej i ilości przepisów wyróżnia się napisana przez autorkę bloga „Zielone Koktajle” książka o tej samej nazwie. To 365 przepisów – cała masa koktajlowych inspiracji na każdą porę roku. Pod względem ilości przepisów to zdecydowany lider, ale nieco mniej miejsca poświęcono tutaj „podstawom teoretycznym” (z drugiej strony są one jednak zaprezentowane w bardzo przejrzystej formie, dużym plusem są też krótkie prezentacje najważniejszych superfoods). 

Bardzo efektownie pod względem graficznym prezentuje się także pozycja„Pij zielone. Soki, koktajle, smoothies”, która zawiera 60 przepisów wzbogaconych garścią porad związanych także z doborem sprzętu. 

Dla tych, którzy chcą teorii

Tym, którzy chcą więcej wiedzy i informacji z dziedziny dietetyki polecamy, nieco skromniej wydane, pozycje Tracy Russell – Najlepsze na świecie Zielone Koktajle z owoców i warzyw (101 przepisów na wyjątkowo smaczne, odżywcze, zdrowe i w stu procentach wegańskie smoothies) oraz Niezwykłe zalety zielonych koktajli. Dieta chlorofilowa autorstwa Colette Herve-Pairan i Nadege Pairan (tutaj informacje dotyczące walorów zdrowotnych i a nawet propozycje kuracji zajmują główną część poradnika). 

Połączeniem szerszej dawki teorii, ze sporą liczbą przepisów i ładną szatą graficzną jest książka„Koktajle. Klinika soku. Ponad 100 przepisów”. Magdalena Makarowska podzieliła koktajle ze względu na „grupę docelową”. Mamy więc przepisy dla: aktywnych, kobiet w ciąży, odchudzające, upiększające, dla kobiet 50+.

Jak wprowadzić koktajle i soki do diety? Etapami... 

100 przepisów na soki, smoothies i zielone koktajle oraz 3-fazowy program wprowadzający soki do twojego życia – w ten sposób do przeczytania poradnika „Zsokowani” zachęca wydawca. W środku znajdziemy przepisy posortowane według… stopnia „zazielenienia”! Możecie zacząć od „jasnej zieleni” i skupić się na właściwościach orzeźwiających koktajli bądź też podążać ku dalszym etapom wtajemniczenia. „Faza 2. Zieleń umiarkowana – nadaj swoim sokom większą wartość odżywczą” oraz „Faza 3. Ultrazieleń – najkorzystniejszy wpływ” – czekają! Przepisy wzbogacone są licznymi poradami i wskazówkami praktycznymi. 

Zwolennikom książek w sztywnej oprawie możemy polecić jedyną wydaną w tej formie pozycję w naszym zestawieniu. To Superodżywcze soki i smoothie” napisane przez Nicolę Graimes. Przepisy podzielono tu między innymi na: oczyszczające, odchudzające, regenerujące i upiększające. Całość poprzedza krótki, ale rzeczowy i konkretny wstęp. 

Książki o zielonych koktajlach - zesawienie Czytaj W Kuchni

Tytuł liczba stron szata graficzna liczba przepisów oprawa cena

Zielone Koktajle
240 dobry papier, dużo ilustracji 365 zintegrowana 39,90
27,90

Pij zielone. Soki, kojktajle i smoothies
128 dobry papier, dużo ilustracji ok. 60 usztywniana 34,99
28

Najlepsze na świecie zielone koktajle z owoców i warzyw
280 bez ilustracji 101 miękka 25
22,50

Niezwykłe zalety zielonych koktajli
110 bez ilustracji 46 miękka 19
17,10

Superodżywcze soki i smoothie
144 dobry papier, dużo ilustracji ok. 100 sztywna 48
36

Zsokowani. 100 przepisów na soki, smoothies i zielone koktajle
250 dobry papier, dużo ilustracji 100 miękka 44,90
35,92

Koktajle. Klinka soku

270 dobry papier, dużo ilustracji ok. 100 miękka 34,90
27,92

Wszystkie książki dostępne w naszym sklepie. 

Kup teraz i przyrządzaj zielone koktajle!

Karol