​Książka kulinarna na prezent? Jak najbardziej. Sprawdźcie naszych 5 propozycji

Książka zawsze dobrze sprawdza się jako prezent. Także kulinarna. Polecamy 5 tytułów, które być może Was zainspirują do przygotowania dla kogoś ciekawej niespodzianki. O tyle ciekawej, że być może to właśnie Wy spróbujecie smakołyków, które zostaną później przygotowane ;).

1. Polska kuchnia regionalna

Dla tych, którzy lubią to, co tradycyjne i sprawdzone.  Ta książka to kulinarna podróż w najróżniejsze zakątki naszego kraju. Mnóstwo kulinarnych opowieści i zdjęć poprzeplatanych sprawdzonymi, tradycyjnymi recepturami. Znajdziecie tutaj również informacje o lokalnych producentach, którzy nie obawiają się pokazać jak, krok po kroku, powstają ich produkty.

Polska Kuchnia regionalna - sprawdź

2. Zielone koktajle

To propozycja z cyklu „fit”. 365 świeżych, intrygujących, energetycznych przepisów na kojtajle. Cała gama kolorowych inspiracji na to, by włączyć do diety jeszcze więcej owoców i warzyw.

Zielone koktajle - sprawdź

3. Qmam kasze czyli powrót do korzeni

To już chyba „kaszowa” klasyka. 70 przepisów na najróżniejsze dania (głownie roślinne) z wykorzystaniem najróżniejszych rodzajów kasz. Ucieszą się z tego osoby aktywne, ale także te, które chcą wzmocnić swoją odporność albo poszukują kulinarnych inspiracji na wydawałoby się powszednie produkty. 

Qmam kasze - sprawdź

4. Strączki

Idealna książka na okres zimowy, gdy warzyw strączkowych (które są kopalnią cennych składników) powinniśmy jeść jak najwięcej. Soczeciwca, groch, fasola, bób, ciecierzyca i soja mogą dać w kuchni wiele radości! 

Strączki - sprawdź

5. Burgery na milion sposobów

Książka, która zadowoli z pewnością nie jednego faceta, chociaż wśród pań także nie brakuje zwolenniczek burgerów. Atutem tej książki jest szata graficzna – dzięki pocięciu kolejnych stron na paski możemy skomponować ogromną ilość burgerów – po prostu dobieramy do siebie przepis na bułkę, dodatki, burgera i sos. 

Burgery na milion sposobów - sprawdź

Karol