​Kuchnia Francuska. 3 książki kucharskie, które warto mieć

Nie każdy ma możliwość wsiąść w samolot, autokar czy samochód i ruszyć do Francji. Przy mniejszym budżecie warto jednak taką podróż odbyć w… kuchni. Warto, bo francuska kuchnia zasługuje na komplementy, którymi określana jest na całym świecie a książek kucharskich, które pomogą zgłębić jej tajniki nie brakuje. My prezentujemy 3 pozycje warte uwagi.

Moja Mała Paryska Kuchnia - Rachel Khoo

Ponad 120 przepisów na dania z różnych zakątków Paryża zebranych przez Brytyjkę… rozkochaną w tutejszej kuchni. Zapiekany boczek alzacki, trufle z foie gras, jabłkowa tarta, tarta z anchois, cebulą i czarnymi oliwkami, chłodnik kalafiorowo-ziemniaczany, ziemniaki zapiekane w śmietanie, sałatka z soczewicy z serem kozim, burakiem i koperkowym sosem, to tylko niektóre z propozycji. Co ważne, większość składników potrzebnych do przygotowania dań jest ogólnodostępna. Na uwagę zasługuje oprawa graficzna.  Intrygujące są szkice samej Rachel Khoo. Autorem zdjęć jest z kolei David Loftus, wybitny fotograf, którego prace zna już niemal cały świat. 


Mała francuska kuchnia – Rachel Khoo

Aby stworzyć „Moją małą francuską kuchnię” Rachel Khoo podróżowała po całej Francji.  Autorka podjęła się trudu odnalezienia w czasie swojej podróży przepisów zapomnianych, leżących na dnie szafy, napisanych ręką prababć, mieszkających na prowincji Francji. Ale to nie wszystko! Jest również akcent nowoczesności. Rachel Khoo interesowało bowiem także to, jak i co jadają dzisiaj Francuzi. Przepisy, które znajdują się w tej książce to swoista pocztówka, która nasączona jest smakiem i zapachem Francji. 

W mojej francuskiej kuchni - Susan Herrmann Loomis

W mojej francuskiej kuchni to opowieść o spokojnym życiu na prowincji, sąsiadach, zwyczajach i tradycjach. W tą narrację autorka wplotła umiejętnie 85 wypróbowanych i sprawdzonych przepisów m.in. na: czekoladową tartę z malinami, mus jabłkowo – gruszkowy, lody waniliowe, kurczaka pieczonego z jabłkami i gruszkami czy też tartę z rabarbarem i  imbirem. 

Karol