• domowy wypiek chleba
  • domowy wypiek chleba

Domowy wypiek chleba

Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych. Bezpłatna wysyłka od 150 zł!

Wydawnictwo RM

29.90 23.92 PLN

„Domowy wypiek chleba” to propozycja wydawnicza dla chcących rozpocząć swoją przygodę z pieczeniem chleba w domu. Jeśli jeszcze nie doświadczyłaś satysfakcji, płynącej z wyciągnięcia z własnego piekarnika gorącego, pachnącego chleba, to najwyższy czas stać się domowym piekarzem! Lauren Chattman wnikliwie uprzedza wszelkie pytania i wnikliwie opowiada o wszystkich sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas pieczenia chleba w domu. Poradnik „Domowy wypiek chleba” najbardziej bojaźliwego nowicjusza zmieni w pewnego swoich umiejętności domowego piekarza!

 W książce dowiesz się jakie składniki na chleb warto kupić, by mieć pewność, że wyjdzie. Z książką nauczysz się je właściwie przechowywać i odpowiednio się z nimi obchodzić. Dowiesz się, czym jest zakwas, jak zachowują się drożdże i jak kontrolować fermentację podczas przygotowywania różnego rodzaju pieczywa. Nauczysz się wyrabiać ciasto chlebowe - ręcznie lub za pomocą robota kuchennego – osobny rozdział poświęcony jest chlebom wyrabianym w maszynkach. Poznasz tajemnice ciasta chlebowego: fermentację, obracanie, kształtowanie, wyrastanie i nacinanie chleba – z taka wiedzą twoja kuchni a zamieni się w prawdziwą piekarnię, a zapach chleba będzie rozchodził się po wszystkich pomieszczeniach.

 W poradniku „Domowy wypiek chleba” znajdziesz przepisy na:

-brioszki, chałki, bagietki, ciabatty, angielskie bułeczki, wiejskie bułki z siemię lnianym, chleb z makiem, chleb żytni, kukurydziany, orkiszowe bagietki, chleb ze słonecznikiem, pełnoziarnisty naan, pizzę pieczoną na patelni i wiele innych.

„Domowy wypiek chleba” to solidna porcja sprawdzonej wiedzy, która pokazuje, że pieczenie chleba to prawdziwa i prosta sztuka.

Spis treści:

Część I

Jak zacząć

Część II

Techniki i przepisy

Przelicznik objętości i wag

Słowniczek

Źródła

Indeks


Oprawa: miękka, liczba stron: 280, format: 143x205mm

Nie dziękuję