• dzika-kuchnia-lukasz-luczaj
  • dzika-kuchnia-lukasz-luczaj

Dzika kuchnia - Łukasz Łuczaj

Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych. Bezpłatna wysyłka od 150 zł!

Nasza Księgarnia

64.90 49.98 PLN

Łukasz Łuczaj łączy w sobie przygotowanie akademickie a ogromną pasją do eksperymentowania i samodzielnych poszukiwań. Dzikie rośliny jadalne od wielu lat są jego pasją, którą chętnie dzieli się z innymi. 

Już z racji samej tematyki „Dzika Kuchnia” to pozycja oryginalna. To praktyczny przewodnik po ponad dwustu dzikich roślinach jadalnych, które znajdziecie w Polsce. Przykłady: bez, brzoza, chmiel, czosnek niedźwiedzi, czeremcha, klon, pokrzywa, tatarak.

Łukasz Łuczaj doradza gdzie szukać danej rośliny, jak ją rozpoznać i wreszcie w jaki sposób przyrządzić (ponad 100 przepisów). Całość uzupełnia praktyczny kalendarz zbiorów.

Przykładowe przepisy? Szwedzka zupa różana, zupa ze stokrotek, sałatka ze skrzypu, spaghetti sosnowo – orzechowe, gorąca przystawka z liści ślazu…. Intrygująco! Do dzieła! Najpierw po książkę, później ku przyrodzie a później do kuchni.

Rekomendacja:

Wojciech Modest Amaro: Ta książka, jak i cała praca Łukasza, jest niesamowitą inspiracją do tworzenia współczesnej kuchni. Warto poznać tajniki natury i tkwiący w niej potencjał. 

WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia FORMAT: 188x245 mm OPRAWA: twarda 


Nie dziękuję